Кафедра галузевої психології та психології управлі

Кафедра галузевої психології та психології управління

Кафедра галузевої психології та психології управління
   Кафедра галузевої психології та психології управління з початку створення Інституту соціальної роботи та управління НПУ імені М.П.Драгоманова, 1 вересня 2003 року, є самостійним структурним підрозділом, яка спільно з іншими кафедрами інституту забезпечує ефективне вирішення освітніх, навчально-методичних, організаційних, виховних, науково-дослідних завдань підготовки фахівців із спеціальностей «Соціальна педагогіка», «Соціальна робота» та «Соціальна допомога». Кафедру очолює доцент, кандидат психологічних наук Мельничук Оксана Богданівна
Melnuchyk kaf

Кафедра забезпечує викладання психологічних дисциплін: психології, психодіагностики, психокорекції, патопсихології, конфліктології, тренінгу самопізнання та психологічного консультування, а також методики проведення психологічного дослідження та ін. Під керівництвом викладачів кафедри студенти отримують навички наукової роботи в галузі психології.

Безымянныйавп

В складі кафедри нараховується 10 осіб, серед них 7 кандидатів психологічних та педагогічних наук та 2 доктори психологічних наук (Мельничук О. Б., Пасічняк Р.Ф., Вольнова Л. М., Патинок О. П., Трухін І. О., Дьоміна Г.А., Зеленін В.В, Ічанська О.М., Біла І. М., Шмаргун В. М.)
  Основний напрям наукових досліджень кафедри: “Теорія та технологія навчання і виховання в системі освіти
  Наукова проблема кафедри: “Професійно-особистісний розвиток майбутніх фахівців соціальної сфери в умовах вузівської підготовки”.
   Кафедра пишається своїми викладачами, адже на їхньому рахунку велика науково-методична робота: близько 65 науково-методичних публікацій, 4 монографії, 85 статей в журналах і наукових збірниках та значна кількість участі у міжнародних, Всеукраїнських та загальнозвітних наукових конференціях
   Просвітницька, науково-дослідна та виховна робота кафедри полягає у організації наукової роботи студентів, залучення студентів до активної наукової діяльності, розвитку в них дослідницьких та аналітичних здібностей шляхом участі в наукових проектах, участі в студентських наукових конференціях, конкурсах творчих робіт, в презентації результатів власних досліджень на міжвузівських конференціях; розвиток активних форм студентської наукової творчості через залучення студентів до виконання кафедральних наукових досліджень, підготовку спільних доповідей на наукових конференціях та публікації спільних наукових робіт, проведення студентських олімпіад з психології для студентів 4-5 курсів, що мають спеціалізацію «Практична психологія» та керівництво роботою студентських наукових проблемних груп і психологічних гуртків. Актуальним напрямком роботи кафедри є виховання майбутнього фахівця в процесі вузівської підготовки. Для здійснення професійного виховання викладачі кафедри сприяють створенню освітньо-виховного середовища, яке сприяє самореалізації студента.
   При кафедрі постійно діє майстер-клас практичної психології «Психосоціальна допомога в роботі з кризовою особистістю», який очолює старший викладач кафедри галузевої психології та психології управління Зеленін В.В. - член координаційної ради Інтернаціональної асоціації тренерів НЛП (IAT NLP), лауреат міжнародних конкурсів, член Українського союзу психотерапевтів (УСП), дійсний член Європейської асоціації психотерапії, практичний психолог, політтехнолог, тренер-консультант по організаційному розвитку з досвідом коучингу, тренерської і консультативної роботи в США, Канаді, Австрії, Італії, Греції, Туреччині, Індонезії, Єгипті, Україні, Росії та країнах СНД з 1996 року. Зокрема, при кафедрі відкрито постійно діючі курси з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, які займаються психопрофілактичною роботою та професійною реабілітацією наркозалежних з напряму «Організація превентивної допомоги та реабілітації наркозалежної молоді». Робота курсів запланована в рамках угоди про співробітництво між Інститутом соціальної роботи та управління і Консалтинговою компанією “Pucelik Consulting Group”, одним із напрямків роботи якої є психопрофілактика та реабілітація наркозалежності.
   Стратегічна мета кафедри – розвиток кафедри як провідної школи теорії та практики психології в соціальній сфері, здатної готувати висококваліфікованих фахівців, що володіють науковими знаннями та базовими професійними компетенціями.
   Планується також більш ширше залучати до різних напрямків роботи кафедри випускників, представників різноманітних соціально-психологічних служб, реабілітаційних центрів тощо. Реалізація стратегії інформаційної та профорієнтаційної роботи кафедри передбачає залучення засобів масової інформації, участь в днях відкритих дверей Інституту та університету.

Детальніше: Кафедра галузевої психології та психології управління

Дочірні категорії

Your IP: 3.133.12.172