Проект «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною»

Деталі

Проект «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною»

   Актуальність проблеми
Ключова проблема яку необхідно розв’язати полягає у тому, що умови повернення батьків і матерів до роботи після відпустки по догляду за дитиною є несприятливими.

   За даними Державної служби зайнятості в Україні 496 тисяч сімей, які мають дітей до 6 років, нині скористалися правом на відпустку по догляду за дитиною. Понад 120 тисяч батьків щорічно повертаються з відпустки по догляду за дитиною на ринок праці. Відповідно до розрахунків експертів, 25-30% з них змушені звертатися до державної служби зайнятості за допомогою, бо колишні роботодавці відмовляються працевлаштовувати їх на займану ними до відпустки посаду. Досить часто, це проблема закладається ще до початку відпустки по догляду за дитиною.
   Згідно з українським законодавством, жінки мають 126 днів відпустки у зв’язку із вагітністю і пологами, які мають повністю бути оплачені роботодавцем. Після цього мати (або батько) можуть взяти відпустку до 3 років (в окремих випадках до 6 років), протягом яких роботодавець зобов’язаний зберегти робоче місце. Протягом цієї відпустки держава виплачує допомогу у розмірі 130 грн на місяць (12,5 євро) без врахування доходів та у збільшеному розмірі, який залежить від сукупного доходу сімї. 94% батьків беруть таку відпустку, тому що не мають іншої можливості забезпечити догляд за дітьми. Багато з них повертаються до роботи раніше – середня тривалість відпустки – 1 рік і 9 місяців. Причина повернення – 60,4% батьків – фінансові труднощі.
   Роботодавці неохоче наймають молодих жінок, очікуючи, що вони народять дитину і візьмуть відпустку по догляду за нею. Одна з причин таких рішень – невпевненість роботодавця у тому, що професійні якості та навички матері залишаться на належному рівні після тривалої відпустки. За висновками експертів для повноцінного повернення у професійне середовище працівнику потрібно близько 6 місяців.
   В результаті цього жінки отримують нижчі зарплати, повільно просуваються по кар’єрних сходах, мають нижчий рівень економічної незалежності та гірший доступ до фінансових ресурсів і прийняття рішень. У 2011 році середня зарплата жінок складала 71% середньої зарплати чоловіків, а розрив у доходах був ще більшим (середній дохід жінок склав 62-63% від середнього доходу чоловіків).
Мета проекту – створити умови для успішного повернення до роботи батьків і матерів після відпустки для догляду за дитиною, забезпечити рівні можливості для участі і матерів і батьків в економічному житті.
Завдання які розглядалися на тренінгу:
- Ознайомлення учасників із Моделлю реінтеграції на ринок праці осіб із сімейними обов’язками;
- Підвищити обізнаність учасників у питаннях регулювання сфери соціально – трудових відносин в частині, що стосується можливостей працівників із сімейними обов’язками;
- Посилити вмотивованість щодо застосування Моделі на практиці;
- Відпрацювати навики пов’язані із впровадженням механізмів професійної реінтеграції осіб із сімейними обов’язками.

kjefgksfvkjdfvbnvgvjx

fffffvvfsvsvf

132132sdfghjk

zxcnbvnm

 

 

   

GTranslate  

Ukrainian Dutch English French Italian Polish Portuguese Russian Spanish
   

Авторизація  

   

Всього відвідувань  

3073503
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
595
1430
4152
2314771
14886
23112
3073503

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2018-06-21 10:18:52
   

Хто зараз на сайті?  

На сайті 100 гостей та відсутні користувачі

   

Статистика  

Відвідувачі
2
Статті
587
Веб-посилання
78
Перегляди статей
1322591
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ