Нові спеціальності
8.18010001 «Управління соціальним закладом» освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр»
- Деталі
- Батьківська категорія: Освітні послуги
- Опубліковано: Понеділок, 19 травня 2014, 12:11
- Перегляди: 3986
Мета підготовки фахівців із керівництва соціальним закладом в Інституті соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгомановавизначається потребами держави та суспільства у висококваліфікованих кадрах. За своєю аксіологічною і функціональною природою керівництво – багатоплановий вид професійної діяльності пов'язаний відносинами типу людина-людина.
Магістр, отримавши кваліфікацію керівника соціального закладу, зможе обіймати посаду керівника соціального закладу, стати викладачем дисциплін з управління. За світовими стандартами, фахівці із керівництва соціальними установами зможуть працювати на різних рівнях реалізації соціальної політики держави – як на рівні управління, так і правового захисту, матеріального забезпечення, освіти, безпосередньої практики.
Професія керівника соціального закладу спрямована на виконання адміністративних функцій і служить двом основним цілям:
1)наданню ефективних соціальних послуг;
2)забезпеченню нормального функціонування та розвитку організації як важливого інструменту надання соціальних послуг.
З урахуванням вимог сучасного ринку праці кафедра соціальної політики Інституту соціальної роботи та управління організовує науково-дослідницьку, науково-педагогічну, управлінську та переддипломну практики студентів, яка сприяє збагаченню професійного досвіду майбутніх фахівців із керівництва соціальними закладами. Впроваджується в життя орієнтація на поєднання виробничої і науково-пошукової діяльності з поетапним ускладненням завдань відповідно до темпів засвоєння теоретичного матеріалу.
Студенти проходитимуть науково-дослідницьку, управлінську (соціальні інституції), та виробничу (переддипломну) практику на базі соціальних служб, територіальних центрів соціального забезпечення, центрів зайнятості, управлінь праці та соціального захисту населення БФ «Кожній дитині в Україні», беруть участь у пілотному проекті «Наші діти», громадських організаціях «Дружба, спорт, здоров’я», БФ «Карітас – Київ", МБФ «Варнава», БФ «Асперн», Київської громадської організації «Товариство Червоного Хреста» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла-Страда – Україна», Міжнародній благодійній організації «Служба порятунку дітей», «Ліги соціальних працівників України» тощо.
Підготовка магістра-керівника соціального закладу буде здійснюватися за двома циклами. Перший цикл – професійно-орієнтованої, гуманітарної, економічної підготовки; другий – природничо-наукової, професійної та практичної підготовки. Блоки дисциплін навчального плану складають, зокрема, вибіркові дисципліни професійної підготовки, які визначаються кафедрою й затверджуються радою Інституту. Сюди входять спецкурси та спецсемінари, які обираються студентами відповідно з їхніми професійними інтересами.
З метою забезпечення навчального процесу кафедра розробила навчально-методичні матеріали з курсів «Теорія управління», «Координація діяльності соціальних служб», «Спецкурс з організаційної психології», «Актуальні проблеми теорії та практики соціального управління», «Управління соціально-економічною діяльністю», «Управління якістю соціальних послуг», «Корпоративна культура соціального закладу», «Теорія і практика соціальної роботи», «Соціальна інноватика в управлінні» тощо.