Н
П
У
Інститут соціальної роботи та управління
"Профорієнтаційна робота з безробітньою молоддю" (4 курс)
- Деталі
- Батьківська категорія: Кафедральні освітні матеріали
- Опубліковано: Середа, 20 березня 2013, 20:08
- Перегляди: 2268
АНОТАЦІЯ ДО ВИБІРКОВОГО КУРСУ
«ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З БЕЗРОБІТНОЮ МОЛОДДЮ»
для студентів зі спеціальності «Соціальна педагогіка»
(4 курс)
На сучасному етапі розвитку професійної освіти, відколи з'явилася і розвивається нова галузь освітньої практики - підготовка фахівців соціальної роботи, починає складатися комплексне і диференційоване розуміння професійної діяльності соціального педагога і соціального працівника.
Метою курсу є підготовка майбутніх соціальних працівників до організації та проведення профорієнтаційної роботи з безробітною молоддю.
За навчальним планом спеціальності «Соціальна педагогіка» вивчення курсу «Профорієнтаційна робота з безробітною молоддю» передбачено протягом одного навчального семестру.
В тематичному плані представлено розподіл модулів за видами навчальних занять та самостійної роботи студентів. Загальний обсяг дисципліни складає 2,5 залікових кредити (90 години), що об’єднує різні види навчальної діяльності студента. Поряд з традиційними видами аудиторних занять, планується виконання індивідуальної аудиторної роботи під керівництвом викладача, коли проводиться колективне або індивідуальне консультування студентів та модульний контроль.
Самостійна робота студентів має дві складові: самостійна підготовка до аудиторних занять та підготовка до модульного контролю.
Дисципліна «Профорієнтаційна робота з безробітною молоддю» розрахована на 90 години. З них: 40 годин - на самостійну, 50 - на аудиторну роботу. Аудиторні години розподілені наступним чином: 26 годин лекційних і 10 години практичних та 14 години індивідуальної роботи.
У результаті вивчення дисципліни «Профорієнтаційна робота з безробітною молоддю» студенти повинні знати:
• психофізіологічні та вікові особливості молоді;
• причини та наслідки безробіття молоді;
• потреби молоді на шляху до самореалізації;
• нормативно-правове регулювання молодіжного сегменту ринку праці;
• останні дані Державного комітету статистики стосовно безробіття серед різних категорій молоді
• особливості профорієнтаційної роботи з безробітною молоддю в центрах зайнятості, загальноосвітніх закладах, міжшкільних навчально-виробничих комбінатах, центрах професійної орієнтації молоді, спеціалізованих молодіжних структурах тощо.
Студенти повинні уміти:
• організовувати та провести індивідуальну та групову профорієнтаційну роботу з молоддю;
• використовувати метод коучингу в профорієнтаційній роботі;
• розробляти та впроваджувати спеціальні соціальні програми, реалізація яких сприяє не лише професійному самовизначенню, але й працевлаштуванню та зайнятості молоді;
• організовувати дозвіллеву діяльність молоді, волонтерські та громадські об’єднання;
• впроваджувати нові технології роботи.